Menu

Szyk Mody - fantazje z modą w tle

Interesujące trendy i nowości ze świata mody. Fashion lifestyle blog.

Michael Kors - skąd fenomen?

szykmody

michael korsZastanawiałam się, dlaczego akurat tę markę wszyscy kojarzą. Kiedy rzucam nazwę Casadei, Elisabetta Franchi, czy Furla, niektórzy marszczą brwi zdezorientowani. Wystarczy jednak wymienić nazwę marki Michael Kors i większość kiwa głową ze zrozumieniem. Torebki, kopertówki - charakterystyczne logo widuję prawie codziennie.

Skąd fenomen Marki Michael Kors? 

Nie wiem, czy umiem odpowiedzieć na to pytanie, ale zacznijmy od faktów. To amerykańska marka z prawie 40-letnią historią. Wizją marki jest elegancja i luksus, co nie dziwi... Dziwi więc popularność i to, jak często się z tą marką spotykamy. Modowa twórczość Korsa rozpoczęła się od funkcji dyrektora kreatywnego francuskiego domu mody Celine. Po zakończeniu współpracy z tymże domem mody, Kors zdecydował się na projektowanie odzieży i akcesoriów sygnowanych własnym nazwiskiem. Miało to miejsce w 2004 roku.

Ubrania Korsa noszą m.in. Michelle Obama, Jennifer Lopez i Catherina Zeta-Jones. I choć mamy tu do czynienia z takimi postaciami - wydaje się, że Michael Kors to taka... Luksusowa marka, która jest w zasięgu możliwości przeciętnej Kowalskiej. Marka słynie przede wszystkim z akcesorii - torebek, portfeli i doskonale dopracowanych zegarków. 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • misskosmetyczek

    Michael Kors to po prostu już bardzo uznana marka w świecie mody, bardzo dużo znanych ludzi ją wybiera przez co stała się taka popularna.

© Szyk Mody - fantazje z modą w tle
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci