Menu

Szyk Mody - fantazje z modą w tle

Interesujące trendy i nowości ze świata mody. Fashion lifestyle blog.

Gorsetowy zawrót głowy

szykmody

gorsetPo raz kolejny moda z dawnych lat wraca do łask. Ostatnio hitem stają się też gorsety! 

Historia gorsetów

Do końca XX w. każda kobieta nosiła gorsety w różnych wersjach. Cel był jeden- uzyskać idealną talię osy. Niestety po jakimś czasie okazało się, że zbyt mocne wiązanie gorsetów i częste ich noszenie źle wpływa na zdrowie kobiet. Utrudnia bowiem swobodne oddychanie i może doprowadzić do przemieszczenia się narządów wewnętrznych. Pierwsze przeciwko gorsetom zbuntowały się angielskie i francuskie sufrażystki, które propagowały naturalne kobiece kształty.

 

Gorsety dziś

Kiedyś gorsety były traktowane jako część kobiecej bielizny, dziś dzięki, znanej z oryginalnych i prowokacyjnych pomysłów, projektantce mody Vivienne Westwood stały się częścią ubioru wierzchniego. W tym roku gorsety pokochali znani blogerzy i gwiazdy, między innymi Rihanna, Gigi Hadid oraz Kendall Jenner.

 

Jak nosić i gdzie kupić gorset?

Okazuje się, że gorsety posiadają wiele fasonów, są wyrabiane z różnych tkanin i można nosić je zarówno na koszulę, T-shirt, jak i na kurtkę i płaszcz. Wykonywane są między innymi z jeansu, bawełny czy skóry.  Można je kupić w takich sklepach jak Zara, Bershka oraz w licznych sklepach internetowych.  Zatem jeśli mamy ochotę na ubiór, który podkreśli i wyszczupli naszą kobiecą sylwetkę, a także podążać za najnowszymi trendami warto w tym sezonie zainwestować w gorset!

© Szyk Mody - fantazje z modą w tle
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci