Menu

Szyk Mody - fantazje z modą w tle

Interesujące trendy i nowości ze świata mody. Fashion lifestyle blog.

Casadei - w szpilkach przez życie!

szykmody

szpilki

Szpilki. Dla jednych koszmar, dla innych symbol kobiecości. Dla mnie... Okazjonalny symbol kobiecości. Cudownie byłoby chodzić w szpilkach na codzień, ale powiedzmy sobie szczerze... Nie da się. A jeśli się da, to nie na długą metę. Całe liceum śmigałam w szpilkach, na studiach również sobie na to pozwalałam i kiedy teraz zakładam szpilki na ślub przyjaciółki, pakuję w torbę baleriny, bo wiem, że nie dam rady dłużej. Pierwsze wrażenie - tak. Impreza z tańcem, typowe polskie wesele... Nie. Z resztą, z pewnośćią kojarzycie wszystkie panie, które po pierwszych tańcach śmigają już na boso. 

Skąd te szpilki?

Kto wpadł na szalony pomysł, że wysokie buty na cienkim obcasie to genialne rozwiązanie? Czemu moda wygrała z praktyką? Pierwsze buty na obcasie nosili... Mężczyźni ;) Po to, aby było im wygodnie w siodle podczas jazdy konno. Potem obcasy pojawiły się na królewskich dworach - Katarzyna Medycejska, szła do ślubu w obcasach, żeby wyglądać na starszą (bo miała zaledwie 14 lat). Jednak prawdziwy rozkwit obcasów to dopiero XX wiek! Obcasy stawały się coraz wyższe... I coraz cieńsze. Szpilki wymyślił polski fizyk, Olbrecht Kliczka ;) A potem szpilki trafiły na wybiegi - np. u Diora. 

Szpilki - kwintesencja kobiecości?

Trzeba jednak przyznać, że zdarza mi się sięgać po szpilki, tę wyjątkową kwintesencję kobiecości. 

Sięgam wtedy po szpilki sygnowane marką godnego zaufania projektanta.

Najchętniej wybieram szpilki Casadei. Włoska marka,która wzbudza we mnie największe zaufanie. Zachwyca mnie mnogość pomysłów i to, że łączą w sobie klasykę z nowoczesnością. Ostatnio szalałam na punkcie limonkowych szpilek. Kupiłam je, a potem stanęłam przed lustrem i zdałam sobie sprawę z tego, że nie wiem, co do nich założyć. Kolor w końcu robi wrażenie, więc... Wybrałam się na zakupy. Mała czarna, biała torebka i limonkowe szpilki. Klasyka i awangarda, idealne połączenie. Czy macie tak, że kupujecie buty, a potem dopiero zastanawiacie się nad resztą? Najtrudniej trafić na te idealne buty, więc zwykle właśnie tak robię ;) 

© Szyk Mody - fantazje z modą w tle
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci