Menu

Szyk Mody - fantazje z modą w tle

Interesujące trendy i nowości ze świata mody. Fashion lifestyle blog.

Srebrne włosy

szykmody

srebrne włosy

Srebrzyste, czy wręcz białe włosy kojarzyły się kiedyś raczej z ludźmi wiekowymi. Kobiety panikowały (w zasadzie nadal panikują...) na widok pierwszego siwego włosa. Co się zmieniło, że w wielkim mieście wystarczy się po prostu rozejrzeć, by trafić na kobiety z srebrnymi włosami? I to wcale nie kobiety po pięćdziesiątce, a młodziutkie kobiety, nawet nastolatki. I wyglądają niesamowicie. Srebrny pył na włosach jest wręcz magiczny, bajeczny.

Sama nie odważyłabym się na tak radykalne farbowanie. Po szaleństwach młodości, kiedy to miałam na głowie wszystkie kolory tęczy, od pięciu lat nie farbuję włosów. Ale srebro zawsze kusi. Zdarzają się więc dni, kiedy googluję, jestem już bliska zakupu kosmetyków, a potem zapala się czerwona lampka - halo, pamiętasz, jak ostatnio (tzn. 6 lat temu) musiałaś ścinać włosy do brody, bo przecież koszmar!

Ale i tak mam natchnienie na ten eksplorowany przeze mnie wielokrotnie temat.

Jak zafarbować włosy na srebrno?

Przede wszystkim należy pamiętać, że czegokolwiek nie użyjemy, będzie to miało kolor niebieski. A zatem jeżeli nasze włosy mają odcień żółci... Nie ma szansy na to, że zabarwią się na srebrno. Jak będziemy mieli szczęście, to na żółtych włosach nie wyjdzie nam nic. Jeśli będziemy mieli pecha, wyjdzie nam paskudna, zgniła zieleń. Dlatego też do srebrnego koloru potrzebujemy włosów maksymalnie rozjaśnionych, takich, którym nadany jest chłodny odcień.

Choć na rynku jest coraz więcej produktów o srebrnych kolorach, wciąż jeszcze nie ma szaleństwa. Srebrny to kolor niszowy, a fryzjerzy, z którymi miałam okazję rozmawiać o tym kolorze, zawsze przewracali oczyma.

Tonery

Najłatwiej dostępne są właśnie tonery. Jeśli nie chcemy narażać naszych włosów na zniszczenie (choć i tak zapewne są już zniszczone rozjaśnianiem...) to będzie to dobry wybór. Tonery trzymają się na włosach do 10 myć, a do najpopularniejszych, w których gamie kolorów znajdziemy srebrny, należą tonery La Riche Directions. Osobiście używałam La Riche do uzyskania fioletu i trzymał się dość długo. Srebrny, według mojej wiedzy, trzyma się niestety znacznie krócej.

Pianki

To raczej rozwiązanie jednorazowe, na imprezę, bo pianka, zwłaszcza w takim kolorze, ma to do siebie, że szybko się zmywają. Za szybko. Przy czym jeśli niebieska pianka złapie ładnie, srebrnej może być praktycznie nie widać.

Farby

Wiele osób osiąga pożądany efekt bardzo tanią farbą z Joanny. Mowa tutaj oczywiście o Gołębim Popielu, który na dobrze rozjaśnionych włosach daje ładny, srebrzysty efekt.

Znani na srebrno

061815celebsgoinggray1

Dascha Polanko, znana m.in. z "Orange is the new Black". W połączeniu z czernią odrostów i delikatnie liliowym kolorem na końcówkach uzyskała naprawdę dobry efekt. A przy tym jej włosy naprawdę robią wrażenie.

061815celebsgoinggray4

Lady Gaga? Zwykle ma na włosach mroźny blond, ale tutaj mamy ją ze srebrnymi włosami. Jak dla mnie... Oszałamiająco :)

061815celebsgoinggray5

A Pink? Moim zdaniem srebrny nie do końca jest jej kolorem na włosach ze względu na jej karnację, choć trzeba przyznać, że kolor, jaki uzyskała jest naprawdę dobry :)

Macie doświadczenie z farbowaniem włosów na srebrno? Zapraszam do dzielenia się swoimi doświadczeniami i pomysłami :)

© Szyk Mody - fantazje z modą w tle
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci