Menu

Szyk Mody - fantazje z modą w tle

Interesujące trendy i nowości ze świata mody. Fashion lifestyle blog.

Chokery - powrót po latach

szykmody

Untitled1Tym, czego nigdy się nie spodziewałam, jest fakt, że chokery powróciły do łask. W tym roku chokery przeżywają swój renesans. Wyobraźcie sobie, że kiedyś nawet nie wiedziałam, że taką noszą nazwę, choć zdarzało mi się takie ozdoby nosić.

Historia chokerów sięga XVIII wieku, kiedy to francuskie kobiety nosiły na szyi czerwone wstążki, aby pokazać swoją pamięć o bliskich, którzy stracili życie pod gilotyną podczas rewolucji francuskiej. W przeciągu lat historia nadawała chokerom różne znaczenie. Chokery były trendem dworów, arystokratki prześcigały się w ich bogatych zdobieniach. Perły, diamenty i inne kamienie szlachetne składały się wówczas na piękną, zwracającą uwagę biżuterię. W latach 90. chokery powróciły i tak naprawdę nigdy nie wyszły do końca z mody, bo stały się popularne w subkulturze gotyckiej.

W ostatnim czasie chokery stały się modne nie tylko wśród ekstrawaganckich celebrytek. Chętnie sięgają po nie entuzjastki mody z całego świata. Popularność przyczyniła się do stworzenia różnorodnych wersji kolorystycznych, korzystających z różnych materiałów. Koronka, aksamit, złoto. Nie trudno będzie znaleźć takiego chokera, który dopasuje się do tego, czego szukami w biżuterii.

Zdecydowanie jest to najgorętszy trend w biżuterii ostatnich lat! Występują w wielu, wielu wersjach oraz kolorach. My stawiamy na ponadczasową czerń. Najbardziej przypadł nam do gustu koronkowy, ze śliczną perełką, wygląda seksownie, ale jednocześnie elegancko, przez co nie sprawi że stylizacja może wyglądać wulgarnie, a będzie piękna i kobieca.

Choker pasuje zarówno do minimalistycznych, sportowych stylizacji, jak również do eleganckiego stroju, o czym świadczy fakt, że gwiazdy noszą ten rodzaj biżuterii na czerwonym dywanie.

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • martineczkaa

    Super wpis! :D

  • Gość: [Magda35] *.play-internet.pl

    Bardzo fajny wpis. Uważam, że takie chokery świetnie komponują się ze złotą biżuterią. Ostatnio sprawiłam sobie złotą bransoletę w tym sklepie: kingy.pl/zlote-bransoletki-28 i muszę przyznać, że wygląda to świetnie!

© Szyk Mody - fantazje z modą w tle
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci